Domaniç-Tavşanlı yolu Sanayi Kavşağındaki bin 200 metrelik bölümün alt yapı çalışmaları tamamlandı. 28 Mart 2022’de başlayan çift şeritli yol, 6 ay sonra bitirilerek 30 Eylül...

Domaniç-Tavşanlı yolu Sanayi Kavşağındaki bin 200 metrelik bölümün alt yapı çalışmaları tamamlandı. 28 Mart 2022’de başlayan çift şeritli yol, 6 ay sonra bitirilerek 30 Eylül 2022 itibari ile ilk asfaltlama çalışmalarına başlandı. Yolun en geç 4 Ekim Salı günü trafiğe açılacağı öğrenildi.

Germen Deresi mevkindeki, Berçin köyü, eski yol ayrımından başlayarak benzinlik önündeki çift şeritli yola kadar olan bölüm hava şartları ve kamulaştırma sorunları nedeniyle 6 ayda ancak tamamlanabildi.

84 yıldır bitmeyen özlem... Saat 9'u 5 geçe hayat durdu 84 yıldır bitmeyen özlem... Saat 9'u 5 geçe hayat durdu

Bu bölüm bittikten sonra, Durabey Köyü tarafından başlanılarak Hayme Ana Kavşağı, Emniyet Kavşağı, Jandarma kavşağı yeniden elden geçirilecek ve Germen Deresinden Durabey Köyü girişine kadar iki benzinlik arası çift şeritli olacaktı. Ancak kamulaştırma sorunlarının çıkması nedeniyle mal sahipleri ile anlaşma sağlanamadığından yüklenici firma vakit kaybetmemek için iş makinelerini Güney Kozcağız arasına çekeceği ve yol çalışmalarına buradan devam edileceği gelen bilgiler arasında.