Domaniç’i tercih eden kız ve erkek öğrenciler yurt sorunu yaşamayacak. Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana M...

Domaniçli mucit çiftçiden kuraklığa çözüm Domaniçli mucit çiftçiden kuraklığa çözüm

Domaniç’i tercih eden kız ve erkek öğrenciler yurt sorunu yaşamayacak.

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu, Domaniç Kaymakamlığı ve Domaniç Belediyesinin destekleri ile kız ve erkek öğrencilerin barınma sıkıntısını çözdü.

İlçe Kaymakamlığı, Domaniç Belediyesi ve Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulunun girişimleriyle okulu tercih eden kız ve erkek öğrencilerine yönelik yurt tahsisi yapıldı.

Kız öğrenciler için Domaniç Belediyesi kontrolünde 90 kişi kapasitelik Parlak Kız Öğrenci Yurdu faaliyete geçti.

EV KİRALARINDA DAHA UYGUN

Yurt sahibi Ali Sabitoğlu gazetemize yaptığı açıklamada, “Bu yıl apartımıza önceki yıllara göre daha çok talep var, bütün kız öğrencilerimizi barındırabilecek kapasitemiz mevcuttur. Mutfak eşyaları dahil öğrencilerimize barınma imkanı sunuyoruz. Apartın çevresinde öğrenciler için sosyal alanlar oluşturacağız. Ayrıca öğrencilerimizin talebine göre boş salonumuzu yemekhane veya spor salonuna dönüştüreceğiz. Ev kiralarına göre daha uygun ücretler ile tüm kız öğrencilerimizi apartımız da konaklamaya davet ediyoruz” dedi.

ERKEK YURDU TAMAMLANMAK ÜZERE

Yine Domaniç Belediyesinin işleteceği 35 kişilik Erkek Yurdunda çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Diyanet Vakfından devralınan yurt önümüzdeki günlerde tamamlanacak. Ayrıca ilçe de bir adet de 30 kişilik özel yurt bulunuyor.