Etkinliğe İlçe Müftüsü Şaban Durmuş'un yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Müftü Durmuş yaptığı konuşmada,
"Yüce Rabbimiz bereket niyazi ile yaptığımız dualarımızı kabul buyursun, köyümüze, ilçemize hayırlara vesile olsun" dedi.
![Domaniç Soğucak’ta Köylüler Hıdırellez'i Coşkuyla Kutladı](https://www.kutahyaninsesi.com/sites/1410/uploads/2024/05/13/large/domanic-hidirellez-1.webp?)
ÇOCUKLARA HEDİYELER DAĞITILDI
Gün boyunca çocuklar için çeşitli oyunlar ve yarışmalar düzenlendi. Çocuklara hediyeler de dağıtıldı. Çuval yarışı, yumurta yarışı ve halat çekme yarışı gibi oyunlar büyük ilgi gördü.
![Domaniç Soğucak’ta Köylüler Hıdırellez'i Coşkuyla Kutladı](https://www.kutahyaninsesi.com/sites/1410/uploads/2024/05/13/large/domanic-hidirellez-4.webp?)
Büyükler için de çuval ve halat çekme yarışı düzenlendi.
![Domaniç Soğucak’ta Köylüler Hıdırellez'i Coşkuyla Kutladı](https://www.kutahyaninsesi.com/sites/1410/uploads/2024/05/13/large/domanic-hidirellez-2.webp?)
Geçtiğimiz yılda Soğucak köyünde yine EYT'li vatandaşlar, uzun yıllar beklemenin ardından yeni çıkan yasayla emekli olunca köyde Hıdırellez etkinliği düzenlemişti.
Editör: Serdar Yiğit