• DOLAR 32,29 %0.18
  • EURO 34,95 %0.15
  • ALTIN 2.413,87 %-0.32
  • BİST100 10.479 %0.00
  • BITCOIN 67.950 %-1.31
  • ETHERIUM 3.756 %-2.95
18°
2 gün önce Yaşam

Domaniç’te toplumun bilinçlenmesi ve çevre duyarlılığının artması adına başlatılan sosyal sorumluluk projeleri, vatandaşların katkılarıyla daha da anlam kazanıyor. Bu projelere en güzel örneklerden biri de Bayram Bilge ve Sevim Bilge'nin öncülüğünde gerçekleştirildi.

2 gün önce Kültür

Domaniç ilçesine bağlı Domurköy’de bulunan Mızık Çamı, tarih boyunca birçok olayın şahidi olmuş ve yerel halk tarafından kutsal kabul edilen bir ağaç olarak biliniyor. Domaniç Kayı Boyu Kültür Dernek Başkanı Alparslan Turan, ağacın tarihçesini ve koruma sürecini anlatan bir açıklama yaptı.

2 gün önce Eğitim

Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yangında eşyaları kullanılmaz hale gelen bir aileye yardım eli uzatarak meslek liselerinin toplumsal dayanışmadaki önemini bir kez daha gösterdi.

2 gün önce Politika

İnegöl Belediyesi Meclis Üyesi Domaniçli Mehmet Sargın, Plan ve Bütçe Komisyonu’na seçildi. Sargın, aynı zamanda İnegöl Kütahyalılar ve Domaniçler Derneği kurucu üyesi ve mevcut başkanı.

2 gün önce Kültür

Kütahya ile Bursa’yı birbirine bağlayan tarihi Uluyol, Bizans ve Osmanlı dönemlerinde en önemli güzergâhlardan biri olarak öne çıkıyor. Araştırmacı tarihçi öğretmen Ömer Faruk Dinçel'in kaleme aldığı yazıya göre, bu yol Osmanlı ve Timur Ordularının yanı sıra birçok yolcu, seyyah, tüccar ve kervana da ev sahipliği yapmış.

2 gün önce Kültür

Yıllar önce Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) tarafından gençleri tarih ve medeniyet mirasıyla buluşturmak, milli tarih şuuru kazandırmak, gençlerin aralarındaki birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularını geliştirecek ortamı hazırlamak amacıyla “Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi” 81 ilden bn kadar gençle eş zamanlı Söğüt ve Domaniç’ten başlatılırdı. Bu yıl 350 öğrenci ile Söğüt’te başlayan gezide öğrenciler akşam karanlığında Domaniç’e uğrayıp geçtiler.

2 gün önce Eğitim

Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Gezi ve Gözlem Kulübü, Ebe Çamlığı'nda çevre temizliği etkinliği gerçekleştirdi. Danışman öğretmenleri Özay Hasan Evren ve Ramazan Eren ile birlikte düzenlenen bu etkinlikte, gençler doğaya sahip çıkmanın önemini vurguladı.

4 gün önce Eğitim

Hisar İlkokulu'nun düzenlediği Okul Temelli Mesleki Gelişim Projesi kapsamında, ilçenin tüm öğretmenlerine yönelik önemli bir eğitim semineri gerçekleştirildi. Seminere, Dumlupınar Üniversitesi Türkçe ve Sosyal Bilimler Fakültesi öğretim üyeleri Doç. Dr. Esra Karakuş Tayşi ve Doç. Dr. Banu Özdemir katıldı.

4 gün önce Diğer
4 gün önce Diğer

Domaniç ilçesi Tavşanlı Caddesi'nde atıl durumda olan elektrik trafo binasının yıkımı, çevre düzenlemeleri kapsamında Belediye ekipleri tarafından gerçekleştirildi.

Anket


Domaniç'e yapılan hizmetlerden memnun musunuz ?

Ankete Katıl