İLK IŞIK 2014 YILINDA BELİRDİ

Yıllardan beri tartışılan ve çözüm bulunamayan bu soruna dair ilk ışık ise 18 Haziran 2014 tarihinde belirdi. O tarihte, Ak Partili İl Genel Meclisi Üyesi rahmetli Mustafa Şimşek ve CHP ilçe Başkanı Ramazan Öztürk, Domaniç Gazetesinde bir araya gelerek su sorununa çözüm bulmak için birlikte çalışmaya karar verdiler. Farklı partilerden olsalar da yıllardır dostlukları devam eden bu ikili, ilçenin pazaralanı mevkiinde incelemelerde bulundular.

Domaniç'te su sorunu; Yıllardır çözüm bulunamadı

ŞİMŞEK VE ÖZTÜRK’ÜN GİRİŞİMİ

AK Partili Şimşek ve CHP Başkanı Öztürk tarafından ilçe merkezine birkaç kilometre uzaklıkta olan pazaralanı mevkiinde, su içme ve sulama suyu olarak kullanılabilecek bir gölet yapılması fikri ortaya atıldı. Bu projenin hayata geçirilmesi halinde, Domaniç ve birçok köyün içme suyu sorununun tek kaynaktan çözülebileceği öngörüldü. Ayrıca, proje sayesinde dağlardan yeryüzüne çıkan yeraltı sularının geri bırakılmasıyla doğal dengelerin düzene gireceği, maliyetlerin düşeceği ve içme ve sulama suyu sıkıntısının sona ereceği de ifade edildi.

Esnafın beli yine büküldü; Domaniç Esnaf Odasından Tepki Esnafın beli yine büküldü; Domaniç Esnaf Odasından Tepki

ÜZERİNDEN TAM 10 YIL GEÇTİ

Ancak, üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen bu proje hala hayata geçirilmedi. Proje aşamasına alındı, planlamada gibi sözlerle 10 senedir Domaniç'te su sorunu çözümsüz kalmaya devam ediyor. Su sıkıntısı her geçen gün daha da artıyor ve Domaniç ve köyleri bu durumdan büyük bir rahatsızlık duyuyor.

Editör: Serdar Yiğit