Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak yaktığı istiklal meşalesinin 103’üncü yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İlçemi...

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak yaktığı istiklal meşalesinin 103’üncü yıl dönümünde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı İlçemizde Fener Alayı ile başladı.

Domaniç Belediye Meydanında Saat 21.00’da başlayan Fener alayına ilçe protokolü halkın ve gençlerin yürüyüşü Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi bando takımının eşliğinde yapıldı. Domaniç Belediyesi olarak vatandaşlarımıza Türk Bayrağı dağıtıldı. Gençlerimiz ellerinde Türk Bayrağı ve meşaleler ile Fener Alayına eşlik etti.

19 Mayıs günü Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramının 103. yılı kutlama programı Domaniç Ortaokulu bahçesinde yoğun katılım ile yapıldı.

Domaniçlilerin İnegöl'de bir Diyetisyeni oldu Domaniçlilerin İnegöl'de bir Diyetisyeni oldu

Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Bando eşliğinde sahaya gelen öğrenciler gösterilerini sundu.

Program, Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı.

Çelenk sunumun ardından Domaniç Ortaokulu bahçesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yapılan resim sergisi, İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek ve Belediye Başkanı Sahvet Ertürk tarafından açılışı yapıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek ve Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, gençlerin ve vatandaşların bayramını kutladı.

Programa, Hatice Aykan tarafından hazırlanan öğrenciler, öğretmenler ve vatandaşların katlımı ile gerçekleşen Halk oyunları gösterisi damga vurdu.

Etkinlikler kapsamında öğrenciler halat çekme yarışması düzenlendi.

Domaniç Şehit Ömer Halisdemir Anadolu Lisesi Resim Bölümü öğrenci ve öğretmeni İlkay İlknur Avaçar tarafından hazırlanan tablo İlçe Kaymakamı Muhammed Enes İpek ve Belediye Başkanı Sahvet Ertürk’ün son dokunuşları ile harika bir 19 Mayıs tablosu ortaya çıktı.

Program, yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edilmesin ardından Bando geçişi ile son buldu.