Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri için garantili istihdam ve maddi duruma bakılmaksızın burs protokolü veren Saye Home Concept, protokolün hemen ardından öğrenciler ile 45. MODEF Expo İnegöl Mobilya Fuarını gezdi.

Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin iş hayatına henüz eğitimlerinin başındayken adım atmasını sağlayan Saye Home Concept Yönetim Kurulu Başkanı Mevlüt Karatay ve yöneticileri Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri ile İnegöl'de bir araya geldi.

ÖĞRENCİLER PROTOKOL SAYESİNDE DİREKT SEKTÖRLE BİR ARAYA GELDİ

İlk olarak Saye Home Concept'e ziyaret eden öğrenciler burada üretim hakkında teknik bilgileri öğrendiler. Saye Home Concept yetkililerinden Sercan Ergün ile Ramazan Karadeniz firma ve çalışma ortamından bahsetti.

Daha sonra 45. MODEF Expo İnegöl Mobilya Fuarını gezen öğrenciler sektöre ait yeni tasarımları ve mevcut modelleri inceledi.

DOMANİÇ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİ ÇOK AYRICALIKLI OLDU

Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Saye Home Mobilya arasında Eylülde imzalanan protokol kapsamında Domaniç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi mobilya bölümü öğrencileri maddi duruma bakılmaksızın 5 yıllık burs ve iş garantisi imkanına kavuşmuştu.

Yine 5 yıllık “Okul-Sanayi İşbirliği Kütahya Modeli” protokolü kapsamında, başarı gösteren öğrenciler teknik geziler, fuar gezileri gibi etkinlikler faydalanacağı ve sosyal faaliyetler kapsamında öğrencilerle halı saha maçları, piknik ve geziler düzenleneceği aktarılmıştı. Ayrıca, 11. sınıftan 12. sınıfa geçen öğrencilerin 3 aylık yaz tatil dönemini değerlendirmeleri açısından firma bünyesinde SGK'lı olarak iş imkânı da sağlanacak.