Domaniç sokaklarında bulunan kaldırımlardaki otlar, parklarda bulunan yeşil alanlar ve parke taşlarında çıkan yabani otların temizliği kadınlar tarafından yapılmaya başlandı.

KADINLARIMIZIN ÇALIŞMALARI İLE DOMANİÇ BİR BAŞKA GÜZEL OLACAK

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk konuya ilişkin yaptığı açıklamasında şunları söyledi;

“İlçemizde park, bahçe ve yeşil alanların çapalanması, kaldırımlarda ve parke taşlarının arasında bulunan yabani otların temizliğini başlattık. Kendi bahçelerinde çalışır gibi gayret gösteren kadınlar, kısa sürede park ve bahçelerimizin temizlik ve bakımını yapıyorlar. Kadınlarımızın özverili çalışmaları sayesinden ilçemiz daha temiz olacak. Kadın eli değen Domaniç şimdi bir başka güzel olacak."

"HERKES KENDİ EVİNİN VE İŞ YERİNİN ÖNÜNÜ TEMİZLEMELİ"

Başkan Ertürk Domaniçli vatandaşlardan bir isteği olduğunu da anımsatarak, "Vatandaşlarımızdan da bir ricamız olacak. Her vatandaşımız kendi evinin, iş yerinin önünü temizleyerek bizlere destek olsunlar. Daha temiz bir Domaniç için hep birlikte el ele verelim. Çöplerimizi konteynırlara atalım, külleri kül konteynırlarına atalım. Kızgın külleri konteynırlara atmayalım. Tüm Domaniçli vatandaşlarımızın desteğini ve bize yardımcı olmaları bekliyorum” dedi.

Editör: Serdar Yiğit