Domaniç İlçe Emniyet Amirliği, 2023 yılının ilk 6 ayında yürüttüğü yoğun operasyonlarla uyuşturucu kullanımını ve ticaretini engellemeye yönelik başarılı bir süreç yaşadı. Yapılan operasyonlar sonucunda önceki 2 yıldan daha fazla miktarda uyuşturucu ele geçirildi.

Tavşanlı’ya uyuşturucu getirmeye çalışan şahıslar Domaniç’te yakalandı! Tavşanlı’ya uyuşturucu getirmeye çalışan şahıslar Domaniç’te yakalandı!
ARTAN OPERASYONLARLA UYUŞTURUCU KULLANIMI VE TİCARETİ AZALTILIYORDomaniç Emniyeti, 2023 yılının ilk 6 ayında gerçekleştirdiği operasyonlarda 19 kişiyi uyuşturucu kullanmak suçundan yakaladı. Ayrıca, uyuşturucu veya uyarıcı madde ticaretiyle ilgili işlem yapılan bir kişi de gözaltına alındı. ELE GEÇİRİLEN UYUŞTURUCU MİKTARI DİKKAT ÇEKİYOR Operasyonlar kapsamında toplamda 11,80 gram metamfetamin, 10,5 gram esrar, 1,5 gram bonzai, 10 adet lyrica hap ve 4 adet pipe ele geçirildi. Önceki 2 Yılın KarşılaştırmasıDomaniç Emniyeti'nin son 2 yılda gerçekleştirdiği operasyonlarda 2021 yılında 7 kişi uyuşturucu kullanmak suçundan işlem görürken, toplamda 2,1 gram metamfetamin, 2,5 gram bonzai ve 4 adet pipe ele geçirilmişti. 2022 yılında ise 8 kişi uyuşturucu kullanmaktan işlem yapıldı ve 3,55 gram metamfetamin ile 2 adet pipe ele geçirildi. Toplamda 15 Kişi İşlem GördüSon altı ayda ele geçirilen uyuşturucu miktarı, önceki 2 yılın toplamından daha yüksek oldu. 2023 yılının ilk 6 ayında 19 kişi uyuşturucu kullanmaktan işlem görürken, son 2 yılda toplamda sadece 15 kişi işlem gördü. Domaniç İlçe Emniyet Amirliği'nin bu başarılı operasyonları, uyuşturucuyla mücadelede ilçe sakinlerine ve kamu güvenliğine yönelik önemli bir adım olarak nitelendiriliyor.