Hasantepe Mahallesi'nde gece saat 22.30 sularında bir çocuk parkına giren ayı, parkta oturan gençleri korkuttu. Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk'ün evinin önünde meydana gelen olay, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.

GENÇLER HIZLA KAÇTI

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk'ün evinin önünde gerçekleşen olay, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. Gençlerin hızla kaçtığı anlar, güvenlik kameralara yansıdı.

POLİS EKİPLERİ GECE BOYUNCA DEVRİYE ATTI

İlçenin ormanlık bölgelere yakın bir konumda bulunduğunu hatırlatan Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk,

"Tam karşımızdaki parkta oturan gençler, ayının geldiğini fark etmişler. Aynı saatlerde biz de evimizde misafirlerimizi uğurluyorduk ama şükür denk gelmemişiz. Haberi alınca hemen güvenlik kameraları kayıtlarını inceledik. Ayının telleri devirdiğini ve parkın çevresini yıktığını gördük. Güvenlik kameralarından ayının şehir merkezine doğru koştuğunu izleyince hemen polisimize haber verdik. Polis ekipleri ise gece boyunca devriye attı ama ayıyı bulamadı. Muhtemelen tekrar ormanlık alana döndü" dedi.

Vatandaşları da dikkatli olmaları konusunda uyaran, Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, birkaç gün önce köylerden benzer haberler geldiğini belirtti ve özellikle gece saatlerinde ıssız yerlerde kimsenin bulunmamasını rica etti.

TELLERİ DEVİRİP PARKA GİRDİ

Olayın tanığı Samet Koyun ise yaptığı açıklamada,

"Arkadaşlarımızla parkta oturuyorduk. Birden yüksek sesler duyduk. Ayının parka girdiğini gördük, ardından telleri aşıp parkın içine girdi. Korktuğumuz için hemen motorlarımıza kaçtık. Ve Ülkü Ocakları Başkanımıza haber verdik" dedi.

Domaniç Ülkü Ocakları İlçe Başkanı Salih Turan da heyecanla gençlerin yanına geldiğini belirterek, gerekli yerlere bilgi verdiğini aktardı. 

Domaniç İlçe Emniyet Amirliği ekipleri gece boyunca bölgede devriye atarak güvenlik önlemlerini artırdı.

Editör: Serdar Yiğit