Her kandilde camilerde vatandaşlara kandil simiti ikramında bulunan Çukurca Belediyesi, Kadir Gecesi'nde de kandil simiti ve helva dağıtma geleneğini sürdürdü.

"Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi" Hayme Ana Türbesi'nden başladı "Kuruluştan Çanakkale'ye Tarih ve Medeniyet Gezisi" Hayme Ana Türbesi'nden başladı

Çukurca Belediyesi tarafından gerçekleştirilen ve Belde genelindeki camilerde kandil gecelerinin vazgeçilmezi haline gelen simit ve helva ikramları, bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi'nde de devam etti. 

Çukurca Camii Yaptırma ve yaşatma derneği tarafından Kadir Gecesi için hazırlanan helvaları namaz çıkışında vatandaşlara ikram edildi.

Bu yıl Ramazan ayının dolu dolu geçirildiğini belirten Belediye Başkanı Emin Taşgın; “Ramazan ayı çok bereketli, çok özel ve mübarek bir ay. Kadir Gecesi dolayısıyla bu akşam teravi namazı çıkışında beldemizdeki camilerde Kandil Simiti ve helva ikramı yaptık. Ben bu vesile ile Kadir Gecesi'nin beldemize, ilçemize, ve ülkemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi. NAZLICAN YİĞİT