Son dönemlerde gelişmekte olan ilçelerin başında Domaniç olduğunu söyleyen MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, ilçeye yapılacak olan fabrikalar ile birlikte en büyük sıkıntının konut sıkıntısını olacağını bu sorununda TOKİ'ler ile çözüleceğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen Sosyal Konut Projesi hakkında konuşan MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, projenin halkın ihtiyaçlarına cevap vermediği yönünde yapılan eleştirilere, açıklamanın ardından konutlara bir günde 737 bin başvuru olduğunu ve bu başvuru sayısının eleştirilere en büyük cevap olduğunu belirtti.

Erbaş “Özellikle Domaniç ilçesinde belediyemiz önemli firmalarla irtibat ve 7 fabrikanın kurulması için gerekli girişimleri başlattılar” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş sırada doğal gazla henüz tanışmamış olan yerleşim yerlerinin de bir an önce doğal gaz kullanımına başlaması olduğunu belirtti.

DOMANİÇ EN GÜZEL ÖRNEK
Erbaş, “ Kuruluşumuzun olduğu ve bizler için çok önemli olan ilçelerimizden biri olan Domaniç konusunda ayrı bir parantez açmak istiyorum. Son dönemlerde gelişmekte olan ilçelerimiz başlarında Domaniç geliyor. Şuanda Domaniç Belediyemiz önemli firmalar ile irtibatta ve 7 fabrikanın kurulması için gerekli girişimleri başlattılar. Fabrikaların yatırım yapmalarındaki en büyük sıkıntı konut problemi olarak gözüküyordu. Fakat bu projeye Domaniç'te dahil edilerek fabrika yatırımlarının da önü açılmış olacak. Kısacası bu projenin ne kadar önemli olduğunu ve beraberinde daha nice yenilikler getireceğini buradan görebiliriz”

SIRADA DOĞAL GAZ VAR

Saha çalışmalarını esnasında kendisine iletilen tüm sorunları not aldığını ve hepsinin takipçisi olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili Ahmet Erbaş, sırada doğal gazla henüz tanışmamış olan yerleşim yerlerimizin de bir an önce doğal gaz kullanımına başlaması olduğunu belirtti.