Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Domaniç Hayme Ana MYO'da Türkiye'nin değişik illerinde Motivasyon Tırı Projesiyle Köy okullarındaki öğrencilere Motivasyon, İletişim ve Teknolojik Uygulamalar konularında gönüllü eğitimler veren Akademisyen Kudret Armağan, öğrencilere kariyer planlamaları, motivasyon ve stres yönetimi konularında eğitim seminer verildi.

Domaniç Hayme Ana MYO Konferans Salonunda motivasyon seminerine Domaniç Hayme Ana MYO öğrencilerinin yanı sıra lise öğrencileri de katıldı. 

Hayata pozitif bakmanın önemine değinen Armağan, güne neşe ile başlamanın, tebessüm ederek güne merhaba demenin, güne karamsarlığa iten değil hareketlendiren bir müzikle başlamanın kişiyi daha enerjik hale getirdiğini, güne daha motive başlamasını sağladığını söyledi. 

Bireysel olarak hedefe odaklanmanın önemine değinen Armağan, “Hedefinize odaklanın. Hedefinizden saptırmak isteyen hiçbir şeye izin vermeyin. Kendinize başaracağım mesajları verin. Başarmaya odaklanın göreceksiniz ki, başaracaksınız” dedi. 

Öğrencilere bir kısım rahatlama eksersizleri yaptıran Armağan, sportif, sosyo-kültürel faaliyetlerin kişiler üzerinde önemli etkileri olduğunu ifade etti. 

Seminer sonunda verdiği seminer için teşekkür eden MYO Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Yasemin Durmaz, Öğr.Gör. Kudret Armağan'a günün anısına bir çini tabak takdim etti. 

HABER MERKEZİ

Editör: Serdar Yiğit