Domaniç'te yıllardır dile getirilen birliktelik için önemli bir adım atıldı. Domaniç'in tüm siyasilerinin bir arada olduğu "Kayı Obası" projesi, Kütahya Valisi Ali Çelik'in yakından takibiyle sonuca ulaşmak üzere.

Domaniç'te gerçekleştirilen törenle gazilere olan minnet ortaya koyuldu Domaniç'te gerçekleştirilen törenle gazilere olan minnet ortaya koyuldu
EBE ÇAMLIĞI'NA KURULACAK"Kayı Obası" projesi ilk kez 2012 yılında Kaymakam Mehmet Boztepe döneminde dile getirilmiş ve gazetenizin arşivlerinde de bulunabilecek bir proje. Bu proje kapsamında Ebe Çamlığı'na kurulacak olan konaklamalı merkez, o dönemi yansıtarak geçmişe yolculuk yapma fırsatı sunacak. Domaniç Kaymakamı Muhammed Furkan Okumuş'un daveti üzerine tüm siyasi partiler proje için bir araya geldi. Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, Domaniç Belediye Başkan Yardımcısı Şuayp Çakır, Domaniç Orman Müdürü Engin Yormaz, Domaniç İlçe Özel İdare Müdürü Ramazan Çelikten, aynı zamanda Ak Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Yeniden Refah Partisi, Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi ve Millet Partisi Başkanları ve temsilcileri proje üzerinde fikir alışverişinde bulundu. Bu proje, tüm kesimlerin olumlu ve sıcak desteğini arkasına almış durumda ve birlik ve dayanışma sayesinde Domaniç için bir dönüm noktası olacak. Turizm açısından da ilçenin geleceğini aydınlatacak olan bu proje, bölgedeki turizmi canlandıracak ve ekonomik kalkınmaya büyük katkı sağlayacak. İLHAM VERİCİ BİR ÖRNEK OLACAKDomaniç'in tüm siyasilerinin projeye destek vermesi, ilçenin gelecekte atılacak adımlar içinde büyük önem taşıyor. Bu güçlü birliktelik, sadece projeye değil, ilçedeki diğer sorunların çözümü için de ilham verici bir örnek olacak. Projede, tüm kesimlerin olumlu ve sıcak baktığı belirtildi. Domaniç'te belki ilk kez bir projeyi birlikte yürütecek olan ilçe halkının da bu projeye olumlu yaklaşması büyük önem taşıyor.