Saadet Partililer, 7. Olağan Kurulu için İlçe parti binasında bir araya geldiler. Tek listeyle gidilen seçimde, partililerin oyuyla Turan Koyun ve ekibi güven tazeledi.

İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile başlayan Genel Kurulda eski yönetimin faaliyet ve mali raporları okunarak onaya sunuldu. Ardından yapılan konuşmalarda, Saadet Partisi Domaniç İlçe Teşkilat Başkanı Turan Koyun partililere hoşgeldiniz konuşması yaptı. Daha sonra söz alan Kütahya İl Başkanı partililere hitaben bir konuşma yaptı.

NEREDEN TUTSAK ELİMİZDE KALIYOR

Ahmet Sunal, “ Yolda gelirken Domaniç’te partililerimize ne konuşsam diye düşünmeye başladım nereden başladıysam elimde kaldı. Ülkemizde ardı arkası kesilmeyen doğal ve ekonomik krizlere bakıyorum elimde kalıyor. Krizlerde, beceriksiz bakanların krizleri nasıl yönetemediğini görüyorum. Kontrolsüz bir kriz yönetimi var. Kütahya’ya 11 Milyon liraya tenis kordu yapılıyor, Cumhurbaşkanı özel uçağı ve konvoya katılacak araçları ile Amerika’lara gidip artistlik yapıyor. Her yerde bir şatafat bir israf sonra da çıkan krizlere uyduruk bahaneler. Şimdilerde de ülkemizdeki ekonomik krizin faturasını savaşa çıkarmaya çalışıyorlar. Yahu savaş çıkalı daha 18 gün oldu 18 gün…. Kriz ise yıllardan beri var.

BİR GÜNLÜK FAİZ, DOMANİÇ BELEDİYESİNİN 45 YILLIK BÜTÇESİ KADAR

Bu hükümetin yanlış ve politikaları ile günlük faiz ödemelerimiz 660 milyona ulaşmış. Bu para 45 Domaniç Belediyesi yıllık bütçesi kadar. Yani Domaniç belediyesinin bir yıllık bütçesi kadar parayı biz günlük faizcilere ödüyoruz. Vanminüt dedik bir kriz, mavi Marmara da ayrı bir kriz. Sonra bana mı sordunuz da gittiniz denmesi ayrı bir kriz… Nereden tutarsan nereden ele alırsak alalım hep elimizde kalıyor.

ASIL SUÇLU BİZİZ

Peki asıl suçlu kim biliyor musunuz ? Biziz biz. Rahmetli Hocamız, doğruluk kapısını Saadet Partisi tutmuş. Yapacak bir şey yok demiştir. Çözüm adil düzendir. Biz bunu biliyoruz ama anlatamıyoruz. 15 ay sonra seçim var. 1996-97 yıllarında ki uygulamaları siz benden daha iyi biliyorsunuz, işçinin, köylünün, memurun, üreticinin nasıl güçlendirildiğini siz gördünüz. Bunları anlatamadık. Suç bizim. Sokakta ki halk bunu bilmiyor, biz biliyoruz. Dolayısıyla bu yük bizim sırtımızdadır. Kongrelerimizde bunları anlatacak yeni ekiplerimizi oluşturuyoruz ve sokaklarda halka bunları anlatacağız” dedi.

Saadet Partisi 7.Olağan Kongresine Ak Parti İlçe Başkanı Ahmet Özoğul, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Murat Sert, Esnaf Odası Başkanı Yahya Türk, Domaniç Min. ve Oto. Koop. Başkanı Numan Köksal, İl den Ali İhsan Durak, Tavşanlı, İnegöl, Emet, Çavdarhisar’dan Saadet Partili yöneticiler, misafir olarak katıldılar.