Önümüzdeki Mart ayında yeni bir seçime gidiyoruz. Muhtarlıklarda aday patlaması yaşanırken, siyasi partilerde aynı heyecanı pek göremiyoruz.

Zaten halkın kendi özgür iradesi ile seçebildiği tek adaylarda Muhtarlar. Diğerlerini, “YUKARISI” belirliyor. Bizlere de onamak düşüyor.

Arşiv unutmaz düsturu ile ilçenin yerel basını olarak bize de vaat edilenleri hatırlatmak düşüyor…

- Domaniç-Tunçbilek arası 21 kilometrelik yol, 2011 yılında başlamıştı. Hala bitmedi.

- Domaniç-İnegöl yolunda, virajları kaldırma, ek şerit ve genişletme için hiçbir şey yapılmadı.

- Müteahhittin işgüzarlığına, siyasilerin duyarsızlığına takılan karşı yaka köprüsü hala kaçak olarak trafiğe açık kullanılıyor. İstinat duvarı yavaş yavaş çöküyor.

- Heyelanlı bölgeden taşlar düşmeye devam ediyor. Henüz bir önlem alınmadı.

- Yarım kalan ceza evi atıl bir şekilde çürümeye bırakıldı.

- Yeni hastane hala hizmete giremedi.

- Yetersiz ambulans sorunu hala çözülemedi.

- İlçenin elektrik kesintileri için yıllar önce Seyitömer’den ek hat çekilmesine rağmen hala elektrik kesintileri devam ediyor. Halkın, esnafın ve işletmecilerin canı burnunda.

- Her yerinden şırıl şırıl dereler akan Domaniç’in tüm köylerinde ve ilçe merkezinde su sıkıntısı var. Susuz köyler derelerden su alıyor, bazı köyler taşıma suyla idare ediyor, akan sular, pis ve kireçli... Domaniç’te satın su içmek ise siyasilerin ve yetkililerin ayıbı olmaya devam ediyor. Oysa 2013 yılında Pazaralanı ve Yeşilköy içme suyu göletleri ile tüm sorunlarımız çözülecekti.

- Sokak Köpekleri sokaklarda terör estirmeye devam ediyor…

- İlçenin hala park sorunu var.

- Dışa açılan garajımız bakımsızlıktan çöküyor.

- Turistik Berçin Kulemiz, Oba Kentimiz, Gençlik Evimiz, Ertuğrul Gazi Tefekkür Tepemiz gibi bir sürü projemiz yarım kaldı.

- Şehir içine ilkel şartlarda kurulan Pazar, pazarcı esnafını da halkıda, belediye çalışanlarını da canından bezdiriyor.

Daha onlarca yarım kalan, vaat edilip yapılmayan yatırımlar için umarız bu seçim bir vesile olur.

Mustafa YİĞİT

Editör: Serdar Yiğit