KAĞNI ARABASINI DOMANİÇ İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE HİBE ETTİ.

Bir hastalık sonucu sesini kaybettikten sonra bu yeni ilgi alanıyla kendini bulan Yiğit, son olarak ilçedeki değerli öğretmenlerden Neşe İlik'in talebi üzerine, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterisi için ihtiyaç duyulan kağnıyı tasarlayıp, yaptıktan sonra Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne hibe etti.

EŞİ İLE BERABER KAĞNI ARABASINI YAPTI

Gazeteciliğin yanı sıra, toplumsal sorumluluk duygusuyla da hareket eden Yiğit, ilçenin değerli öğretmenlerinden Neşe İlik'in talebi üzerine 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterisi için kağnı hazırladı. Eşiyle birlikte gece gündüz demeden kağnıyı yetiştirmek için çalışan Mustafa Yiğit, haberler ve toplantılar gibi yoğun gazetecilik görevlerine rağmen bu özel projeyi gerçekleştirmek için azimle çalıştı.

TAMAMEN KENDİ TASARIMI

Kendi tasarımlarıyla ürettiği kağnı ile ilgili konuşan Yiğit, “Sesimi kaybettikten sonra hobi olarak kendimi atölyeme verdim. Tasarımlar yapmaya ve üretmeye başladım. Daha sonra gazeteciliğin haricinde bu yönümüz ile de tanındık. İlçemizin değerli öğretmenlerinden Neşe İlik, hazırlanan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı gösterisi için kağnı lazım olduğunu söyledi. Eşim ile yoğun bir şekilde çalıştık. Haberler ve toplantılar da olunca gece, gündüz çalıştık ve ortaya kağnıyı çıkarttık. Umarım olmuştur. Şimdi bunu programlarımızda kullanılmak üzere okulumuza hibe ediyorum” dedi.

Editör: Serdar Yiğit