Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, ulaştırma ve altyapıda göğsümüzü kabartan ve gurur duyulan eserlere imza atıldığını bildirdi. Bu yatırımların seçim bölgesi Kütahya'yı da yakından ilgilendirdiğini ifade eden MHP'li Erbaş, trafik sıkışıklığı olmadığında Kütahya'dan İstanbul'a çok kısa sürede ulaşıldığına dikkat çekti.

YOL 2024’TEN, 2023’E ÇEKİLSİN

Hisarcık- Gediz ve Tavşanlı- Domaniç yollarının ihalesinden dolayı Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu’na teşekkür eden MHP Milletvekili Erbaş ; “  Sayın Bakanım, zatıalilerinizin Kütahya’ya ziyaretlerinden sonra Tavşanlı-Domaniç yolunun ve Hisarcık-Gediz yollarının ihalesi yapıldı. Bunlar için çok teşekkür ediyorum. Bizdeki bilgi notlarına göre çoğunun 2024’te biteceği söyleniyor. Bunlar da eğer 2023’e kaydırılabilirse Kütahya gerçekten bundan çok mutlu olur. “ konuşması yaptı.

DOMANİÇ DAĞINDA SAATLERCE KAMYON TAKİP EDİLİYOR

MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, konuşmasında 1 milyar dolar ihracat yapılan Emet Bor Tesislerinde bütün ürünün Domaniç üzerinden götürdüğünü, ancak bu yolun 13 kilometrelik kısmının, bir tırmanma ve iniş rampası olduğuna dikkat çekti.

MHP'li Erbaş, "Eğer o yolda giderken bir kamyonun arkasına takılmış iseniz saatlerce o kamyonun yolu bitirmesi gerekiyor. Gönlümüz oradan tünelle geçmeyi istiyor ama eğer tünel olamıyorsa mutlaka bir üçüncü şerit yani bir tırmanma şeridinin buraya ihtiyacı var. Burası Kütahya'mızı Marmara’ya bağlayan çok önemli bir yoldur” dedi.

KÖYLERDE İNTERNET SIKINTISINI DİLE GETİRDİ

Kütahya'daki 557 köyün yaklaşık 520’si orman köyü. Şimdiye kadar 3.700 kilometre fiberoptik çekildi. Kütahya'da, özellikle merkezde, internetle ilgili veya haberleşmeyle ilgili bir sıkıntımız yok fakat köylerimizde ufak tefek sıkıntılar çekiliyor. Orman köylüleri olduğu için, telefonla iletişim ve ulaşım çok önemli” dedi.

30 Ağustos'ta Büyük Taarruz Destanının yazılarak, yedi düvelin kovulduğu Dumlupınar'a da hızlı tren durağı çağrısında bulundu.

Editör: Serdar Yiğit