HER YER KOYUN SÜRÜSÜ GİBİ LEYLEK OLDU
O anları telefon kamerasıyla görüntüleyen Çukurca Beldesinden Altan Gök,
" Domaniç Çiftlik köyü yolu üzerinde leyleklerin hepsi göç etme sırasında yağmurdan dolayı aşağı indiler. Binlerce leylek sürüsü var. Koyun sürüsü gibi. O kadar fazla ki elimdeki kamerayla bile görünmüyor" dedi.
![Yağışın ardından binlerce leylek Domaniç’e indi](https://www.kutahyaninsesi.com/sites/1410/uploads/2024/03/25/large/domanic-leylek-1718486674.webp?)
BU YIL 5 GÜN DAHA ERKEN GELDİLER
Her yıl bu tarihlerde Domaniç sınırlarında konaklayan leylekler, bu yıl ilk olarak 18 Mart tarihinde Domaniç'e geldiler. Geçtiğimiz yıla göre 5 gün daha erken olan bu iniş, bölgedeki doğa tutkunları tarafından merakla karşılandı.
![Yağışın ardından binlerce leylek Domaniç’e indi](https://www.kutahyaninsesi.com/sites/1410/uploads/2024/03/25/large/ana-gorsel.webp?)
Editör: Serdar Yiğit