Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu öğrencileri yaptıkları ‘kuş evi’ projesini hayata geçirdi. Domaniç’in ormanlık bir alan olması sebebiyle ‘kuş evi’ yaptıklarını söyleyen öğrenciler, doğanın içinde yaşamlarını sürdüren canlılara destek olmaktan büyük bir mutluluk duyduklarını söylediler.

Domaniç Hayme Ana Meslek Yüksekokulu Sosyal Güvenlik bölümü birinci sınıf öğrencilerinden Esma Alınmaz, Döndü Ceylan ve Canan Cinkara dersleri olan sosyal sorumluluk projeleri kapsamında, gazetemiz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yiğit ile birlikte kuş evleri tasarladı.

Kızım internet yüzünden derslerine giremiyor Kızım internet yüzünden derslerine giremiyor

Kendilerine yardımcı olacak ismin Mustafa Yiğit olacağını duydukları için gazeteye geldiklerini ifade eden öğrenci Esma Alınmaz,  hep birlikte kuş evleri tamamladıktan sonra ağaçlara astıklarını söyledi.

Gazetemize konuşan Alınmaz, “Okulumuza ve Domaniç’e ne gibi yararımıza olabilir diye düşündük. Daha sona okulumuzdaki sıkça bulunan ağaçları fark ettik. Domaniç'te bu konuda oldukça zengin zaten. Bizde bu zenginliğin bozulmaması adına okulumuza kuş evleri yapmaya karar verdik. Çok sağ olsun Mustafa abi bize yardımcı oluyor. Çok yetenekli bir abimiz, bize yardımcı oldu, yol gösterdi. Okulumuza da ilçemize de umarım bir katkımız olur” dedi.