Boğaziçi Üniversitesi insansız hava araçları (İHA) takımında bulunan Domaniçli öğrenci Emre Korkmaz Haziran ayında Amerika’da gerçekleşecek olan SUAS yarışmasına katılıyor. Katılım için ise sponsorluk desteğine ihtiyaç duyuyor.

Geçtiğimiz sene Amerika’da gerçekleşen SUAS yarışmasına katılan Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri, Türk takımları arasından 1., uluslararası alanda ise 71 takım arasından dünya 7.si oldu.

Bu yıl çok daha iddialı olarak hazırlandıkları yarışma için, sponsorluk konusunda desteğe ihtiyaçları var.

Konuya ilişkin gazetemize konuşan Emre Korkmaz, “İlkokul ve ortaokulu Çukurca Şehit Veli Selçuk ilk ve orta okulunda okudum ve sonrasında İnegöl Fen Lisesini bitirdim. 2020'de ise YKS'de 2500 sıralama yaparak Boğaziçi Üniversitesi Makina Mühendisliğini kazandım. Şu an da Boğaziçi Üniversitesi Airbenders İHA takımındayım. Takım olarak 17 Haziran'da Amerika'da düzenlenecek olan SUAS IHA yarışmasına hazırlanıyoruz. Teknik anlamda tüm hazırlıklarımızı yapmamıza rağmen uçak bileti ve Amerika'da konaklama ücretlerimizi karşılamakta zorlanıyoruz ve desteğinize ihtiyaç duyuyoruz. Eğer bize bu yolculuğumuzda ve IHA teknolojilerine ilgi duyan biz gençlerin uluslararası arenada sesini duyurmasına yardımcı olmak isterseniz aşağıdaki iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz. Tek 1 kişi için gidiş-dönüş uçak bileti + konaklama ücreti 25.000tl yaklaşık 1250 dolara denk gelmektedir. Her yapacağınız destek bizim için çok önemli. Şimdiden teşekkürler” dedi.

1 öğrenci için gidiş/dönüş uçak bileti + konaklama: 25.000 tl = 1250 dolar

‘Domaniç'in İmanlı Nesli İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz’ ‘Domaniç'in İmanlı Nesli İçin Çalışmaya Devam Ediyoruz’

Yarışma ile ilgili youtube videomuz:  https://youtu.be/F69Cj-Jpv2M

İletişim:

[email protected]

Emre Korkmaz: 0536 836 26 87