Bursa bağlantı yolu olan, bin 500 rakımlı Kocayayla geçidinde sabah saatlerinde başlayan kar yağışı ardından gelen tipiyle şiddetlenerek artınca, yol ağır vasıtalara kapatıldı.

https://youtu.be/w9Lnk8h2FYU

Kar yağışı ve tipi nedeniyle Bursa istikametinden gelen ağır vasıtaların geçişine izin verilmiyor. Karayolları ekiplerinin aralıksız devam eden çalışmalarına rağmen, tipi yolları kapatıyor görüş mesafesini engelliyor. Bazı tırların virajlarda kayması ve ya yolu kapatması nedeniyle güvenlik amaçlı kamyon trafiği tek taraflı iptal edildi.

Bursa istikametinden Kütahya istikametine gedecek olan ağır vasıta araçların geçişine izin verilmiyor.

Kar kalınlığının 10 santime ulaştığı Kocayayla geçidine su doldurmaya gelenler ise dağda aniden karla karşılaşınca şaşkınlıklarını gizleyemiyorlar.

İnegöl ve Domaniç’te soğuk ama sakin bir hava varken 900 rakımdan sonra Kocayayla geçidine kadar kar yağışı ve tipi artmaya başlıyor.

Ovada ki sakinliğe aldanıp Domaniç dağlarına su alamaya gelen İnegöllü, Şenol Açıl “ Domaniç dağlarından geçip te dağdan su almamak olmaz. Bizde su almak için uğramıştık ama bu kadar kar ve tipi olacağını düşünemedik. Domaniç dağına su alamaya gelecekler zincirsiz gelmesinler” dedi.