Domaniç merkezinde, İller Bankası Eskişehir Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından gerçekleştirilen alt yapı çalışmalarında proje aşamasına geçildi. İçme suyu, kanalizasyon ve yağmur suyu hatlarının yenilenmesi için geçtiğimiz haftalarda başlatılan çalışmaların saha ve etüt aşaması tamamlandı.

SAHA VE ETÜT ÇALIŞMALARI TAMAMLANDI

Domaniç Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, İller Bankası Eskişehir Bölge Müdürü Mehmet Akan'ı geçtiğimiz hafta ziyaret etmişti. Bu ziyaretlerin ardından İller Bankası ekipleri, bir haftalık saha ve etüt çalışmalarını başarıyla tamamladı.

Domaniç Esnaf Kredi Kooperatifi Faiz Artışına Karşı Ses Yükseltti Domaniç Esnaf Kredi Kooperatifi Faiz Artışına Karşı Ses Yükseltti

37 YILLIK ALT YAPI YENİLENECEK

Belediye Başkanı Sahvet Ertürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, 1986 yılında inşa edilen ilçe içme suyu ve kanalizasyon hatlarının ekonomik ömrünü tamamlaması nedeniyle sürekli arızaların meydana geldiğini belirtti.

Belediyenin imar alanı içerisinde yaklaşık 30 km içme suyu, yağmur suyu ve kanalizasyon hattının yenilenmesi gerektiğini İller Bankası Bölge Müdürü Mehmet Akan'a ilettiklerini ifade etti.

Ertürk, ekiplerin sahada gerçekleştirdiği etüt çalışmalarının tamamlandığını ve proje aşamasına geçildiğini açıkladı.

Editör: Serdar Yiğit