Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, Domaniç Çukurca Beldesine 85 çöp konteyneri hibe etti.

Sıfır Atık Projesi kapsamında  Çukurca Beldesinde eskiyen çöp konteynerlerinin yenileriyle değiştirilmesi için başlatılan çalışmaların ardından girişimlerde bulunan Çukurca Belediye Başkanı Emin Taşgın, daha temiz ve sağlıklı bir belde için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından hibe yoluyla 55 adet 770 litrelik ve 30 adet 400 litrelik mavi geri dönüşüm çöp konteyneri desteği aldı.

Geçtiğimiz dönemde de Çukurca Beldesine son sistem çöp kamyonu hibesiyle bakanlıktan temizlik işlerine 600 bin TL’yi bulan destek geldi.

Başkan Emin Taşgın, “Daha temiz ve sağlıklı bir Belde için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’ mızla gerçekleştirdiğimiz görüşmeler sonunda meyvesini verdi. Sıfır Atık Projesi kapsamında; 200 bin TL değerindeki 85 adet çöp konteynerini bedelsiz olarak hibe ile beldemize kazandırdık. Hayırlı uğurlu olsun. Göreve geldiğimiz günden bu yana çok daha sağlıklı, öz kaynaklarını koruyan, kalkınabilen, geri dönüşebilen, çok daha temiz ve yaşanabilir bir kentin hayalini kuruyoruz. Bu hayalin gerçekleşmesi yolunda büyük emekleri olan, Bakanımız Murat Kurum’a, İl ve İlçe Başkanlarıma ve Milletvekillerimize teşekkür ediyorum” dedi.