DMPP, Arnavutluk, NATO, Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa Birliği ve diğer küresel kuruluşlarda kayıtlı olan ve gelişmekte olan ülkeleri desteklemek için güçlü lobiler oluşturmayı amaçlayan uluslararası bir lobi kuruluşudur. Batılı ülkelerden bir grup diplomat tarafından başlatılan bu girişim, dünya genelinde barış ve refahı yaymayı hedeflemektedir.

DOMANİÇ’İN GURURU

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Domaniç Belediye Başkanı Engin Uysal, Emrah Sağlam’ın bu önemli görevine duyduğu gururu şu sözlerle dile getirdi:

"Emrah Sağlam’ın Arnavutluk Barış Elçisi olarak atanması, Domaniç için büyük bir gurur kaynağıdır. Kendisi, barış ve refahın yayılmasına katkıda bulunacak ve ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil edecektir. Kendisini tebrik ediyor ve başarılarının devamını diliyorum."

BÜYÜK BİR ONUR

İl Genel Meclis Üyesi Ercan Tekdemir de Emrah Sağlam’ın yeni görevi hakkında şunları söyledi:

Bir asırlık Domaniç’in hayatı kitap ve müze oluyor Bir asırlık Domaniç’in hayatı kitap ve müze oluyor

"Emrah Sağlam’ın bu önemli görevi üstlenmesi, hem ilçemiz hem de ülkemiz adına büyük bir onurdur. Kendisi, uluslararası barış ve refahı destekleme konusunda önemli çalışmalar yapacak ve ülkemizin adını duyuracaktır. Kendisini gönülden kutluyorum."

Editör: Serdar Yiğit