Domaniç Kaymakamlığı’ndan Muhtarlara Hizmet İçi Eğitim Toplantısı Domaniç Kaymakamlığı’ndan Muhtarlara Hizmet İçi Eğitim Toplantısı

Kütahya Domaniç ile Bursa İnegöl arasındaki karayolunda, sarı çizgilerin olmaması, özellikle sisli hava ve kar yağışı gibi zorlu hava koşullarında sürücüler için büyük bir tehlike oluşturuyor. Bölgenin sis yoğunluğu nedeniyle yılın çoğu mevsiminde zorlu bir karayolu olan bu güzergâh, şu anda sarı çizgi eksikliğiyle beraber daha da riskli bir hal almış durumda.

HAYATİ ÖNEM TAŞIYOR

Sis ve kar yağışının etkisiyle beyaz çizgilerin yeterince görünmemesi, sürücülerin yolun ne şekilde devam ettiğini anlamasını zorlaştırıyor. Bu nedenle sarı çizgilerin karayolu çizgisi olarak kullanılması, sürücülerin güvenliğini sağlamak adına hayati önem taşıyor. Ancak, bu kritik konuda henüz bir çalışma yapılmamış olması, bölge sürücülerini endişelendiriyor.

ÇÖZÜM TALEP EDİLİYOR

Son günlerde bu karayolu üzerinde seyahat eden sürücülerin çoğu, yetkililerden derhal bir çözüm bulunmasını talep ediyor. Karayolundaki sarı çizgi eksikliği nedeniyle yaşanan güvenlik sorunları, sürücülerin kış aylarında bu yolu kullanmalarını daha da riskli hale getiriyor.

Editör: Serdar Yiğit