ENCÜMENLERDEN YARDIM TALEBİ

Köydeki dayanışmanın altını çizen Kara, köylülerden ve encümenlerden yardım taleplerinde bulunduklarını belirtti. Bu yıl ise Tavşanlı Belediyesi ile anlaşarak Tepecikteki taş ustalarıyla 300 bin TL karşılığında taşların döşenmesi için anlaştıklarını dile getirdi. Bu parayı köy halkı olarak kendi imkânlarıyla karşılayacaklarını söyledi.

Tasarruf Tedbirleri Bütçeyi Sınırlandırdı: Domaniç’te Bu Köy Yardım Bekliyor

1 KİLOMETRE YOL İHTİYACI

Muhtar Ali Kara, en büyük beklentisinin, Çiftlik Köyü'nden Ilıcaksu ve Bükerler köyü arasındaki mezarlığa kadar olan 1 kilometrelik yolun iyileştirilmesi olduğunu ifade etti. Bu yolun Ilıcaksu'nun turistik bir yer olması nedeniyle yoğun olarak kullanıldığını ve bozukluğu nedeniyle sürekli şikayet aldığını belirtti.

Tasarruf Tedbirleri Bütçeyi Sınırlandırdı: Domaniç’te Bu Köy Yardım Bekliyor

TASARRUF TEDBİRLERİ YARDIMLARI SINIRLANDIRDI

Kara, köy halkının parke taşı ve işçilik konusunda ellerinden geleni yaptığını ve Özel İdare'nin kepçe ve kum yardımlarıyla destek verdiğini, ancak tasarruf tedbirleri nedeniyle yardımların sınırlı olduğunu dile getirdi.

Tasarruf Tedbirleri Bütçeyi Sınırlandırdı: Domaniç’te Bu Köy Yardım Bekliyor

YARDIM VE DESTEK BEKLİYOR

Köydeki çalışmalara destek veren Burhan Emer ise İnegöl'de ikamet ettiğini ve Bükerler köyünden olduğunu belirtti. Geçen yıl köyde alt yapı yenileme çalışmaları yapıldığını ve parke taşlarının söküldüğünü söyledi. Şu an kalan parke taşlarının sökülmesi ve yeniden döşenmesi için köy halkının büyük bir çaba sarf ettiğini belirten Emer, muhtarın önderliğinde 7'den 70'e herkesin bu çalışmalara destek verdiğini ifade etti.

Ancak bazı konularda yetemediklerini ve zorlandıklarını belirterek, devlet ve hayırseverlerden yardım ve destek beklediklerini söyledi. Emer, özellikle gençlerin hafta sonları köye geldiğinde yolların arabalara sorun yarattığını ve bu nedenle devletin ve hayırseverlerin desteğine ihtiyaç duyduklarını dile getirdi.

Domaniç Kaymakamlığı’ndan Muhtarlara Hizmet İçi Eğitim Toplantısı Domaniç Kaymakamlığı’ndan Muhtarlara Hizmet İçi Eğitim Toplantısı

Birlik ve beraberlik içinde çalışmalarını sürdüren köy halkı, devletin ve hayırseverlerin desteğiyle sorunların üstesinden gelmeyi hedefliyor.

Tasarruf Tedbirleri Bütçeyi Sınırlandırdı: Domaniç’te Bu Köy Yardım Bekliyor

Editör: Serdar Yiğit