DOMANİÇ’TE MACERA DOLU BİR GÜN GEÇİRİLDİ

Türkiye'nin zengin kültürel mirası ve tarihi dokusunu keşfetmek amacıyla ülkeye gelen Haji Amir Bin Hamzah ve Hajah Fatimah Binti Bahrin çifti, Domaniç'te macera dolu bir gün geçirdiler. İlk başta Domaniç Dağı'na tırmanırken "bizi şelaleye götürüyorlar" diye düşünerek küçük bir hayal kırıklığı yaşasalar da, sürprizlerle dolu bir ziyaretin kapılarını aralayacaklarını öğrendiklerinde merakları daha da arttı.

KUTAY GÖSTERİ EKİBİ MİSAFİRLERİ AĞIRLADI

Kutay Türk Savaş Sanatları Gösteri Ekibi, Malezyalı misafirleri Domaniç'te etkileyici bir şekilde ağırlayarak, bu sessiz ilçenin büyüleyici güzelliklerini keşfetmelerine yardımcı oldu. Domaniç'e özgü tarihi hikayeleri anlatan ekip, muhteşem bir savaş sanatları gösterisi ile de süsledi ve Malezyalı misafirlerin gözlerini doldurdu.

86 yıl önce bugün; Domaniç'in kaza olma mücadelesi 86 yıl önce bugün; Domaniç'in kaza olma mücadelesi

MALEZYA’DAKİ HERKESE DOMANİÇ ANLATILIYOR

Ayrıca, Hayme Ana Türbesini de ziyaret ettikleri sırada, türbe görevlisi Mesut Sönmez, ziyaretçilere çay ikram etti. Kutay Türk Savaş Sanatları Gösteri Ekibi üyesi Fatih Peynir, Malezya'dan Türkiye'ye gelen bu çifti Domaniç'te ağırladıklarını ve onlara sürprizlerle dolu bir deneyim sunduklarını anlattı. Peynir, Malezyalı çiftin Domaniç'i ziyaret ettikten sonra çok etkilendiklerini ve bu deneyimi Malezya'da herkese anlattıklarını ifade etti.

Editör: Serdar Yiğit