Öncelikle SAL Liginde mücadele etmeyi hak kazanan Muratlı Spor Kulübünü tebrik ediyorum. BAL Ligi için mücadele eden diğer takımımız olan Domaniç Spor’umuzada başarılar diliyorum. Bu iki takımımız için önemli bir yer tutan Taraftarlarımızdan da kavgadan şiddetten uzak maçlar izlemek adına biraz daha sağ duyu ve duyarlı olmaları gerektiğini vurgulamak istiyorum bu köşemde. Her maçın bir deplasmanı olacak muhakkak.

Seçimler haricinde Domaniç’ten başlayarak ülke gündemimizi değerlendirecek olursak konular o kadar çok ki. Malumunuz yerimiz dar.
İlk olarak bir konuyu yazmak istiyorum.
31 Mart 2024 günü yapılacak olan yerel seçimler, genel siyaseti bırakıp Osmanlı'nın İlk yurdu olan Domaniç merkezli bir seçim olsun. Ankara bize bir hayli uzak, doğal olaraktan genel siyaset de bize epey bir uzak.

Bu hafta değinmek istediğim asıl mesele ise Devlet ekilen topraklardan, Domaniç' ten, Çanakkale’ye uzanıp, İstiklal Marşımızın kabulüne ve bu bayrak için verilen 16 lık Mehmetlerimizin şehadeti ile ilgili bir kaç şey yazmak istiyorum.
Mevzu Çanakkale olunca kutlu bir direniş ve "Çanakkale geçilmez" diyerek şanlı bir maziyle övünmek, gururlanmak en doğal hakkımız ve dualarla yad etmek, biz Müslüman Türkler olarak ecdada vefa borcumuzdur. Amma velakin Çanakkale'den yola çıkarak biz Domaniç'lilerin "Osmanlı'nın İlk Yurdu" olan ilçemiz, Domaniç'in kurtuluşuna vesile olacak projelerle Domaniç için kafalarının yorulması gerekmektedir. Bu vesile ile 109 yıl önce çoluk çocuk, genç ihtiyar, erkek kadın demeden, Çanakkale de top, tüfek ve süngü yerine deynek ile vura vura yedi düvele Türk milletini öğreten ve destan yazan, tüm şehitlerimizin ruhları şad mekanları Cennet olsun.

Türk milletinin, 'Korkma' diye başlayan ve tüm dünyaya tek kelimelik manifestosu olan, İstiklal Marşı’mızın, TBMM'de Kabulünün, yıldönümünü kutluyorum. "Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın" duasına yürekten iştirak ederek, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy başta olmak üzere, İstiklal Mücadelemizin tüm kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyorum.

Ecdata ve şühedaya bol bol rahmet dileyen, onları hayır dualarından hiç eksik etmeyen vefalı bir millettir, Türk milleti. Biliyoruz ki, üzerinde yaşadığımız bu topraklar, şehitlerimizin son nefesi sayesindedir. Rahmet olsun şühedaya.

13 Mart 2016 tarihinde başkent Ankara’nın merkezinde Kızılay –Güvenpark katliamında şehit olan hemşerimiz, Karaköy'lü Mehmet Emre Çakar için şehadetinin yıl dönümünde Karaköy’deki şehitliği başında bir anma programı gerçekleşti bu hafta. Daha on altısında, gencecik baharında geleceğimizin teminatı pırıl pırıl Mehmet Emre'mizi yitirişimizin üzerinden yıllar geçti. Şehidimiz Mehmet Emre Çakar’ı ve yaşanan hain saldırıyı asla unutmadık. Unutmayacağız.
Büyük Türkiye Cumhuriyeti Devleti, vatan İçin toprak olmuş hiç bir Şehidini unutmadığı gibi, Şehit Mehmet Emre Çakar'ı şehadetinin yıl dönümünde de unutmadı. Bu anma şahsım adına beni çok duygulandırdı. Anma programına Katılan herkese sonsuz teşekkürler ediyorum.
Devletimiz adına Kaymakamımız şehidimizin emaneti ailesine varlığıyla destek vermek için oradaydı. Büyük bir vefakarlık örneği göstererek şehidine sahip çıktı. Şehadet yıldönümünde gönlümüzde taht kuran kendisiyle şereflendiğimiz Mehmet Emre Çakar’ı unutmadığını gösterdi.

Bu vesileyle, Domaniç Kaymakamımız Sayın Muhammed Furkan OKUMUŞ başta olmak üzere, bir araya gelen herkese, duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum. Şehidimizin ruhu şad mekanı cennet olsun.
Bir konu var ki yazmadan geçemeyeceğim. Karaköy halkı Şehit Mehmet Emre Çakar'ı okullarının adıyla yaşatmak istiyor. Kısacası Mehmetlerinin ilköğrenimini tamamladığı Karaköy İlköğretim okulunun isminin "Karaköy Şehit Mehmet Emre Çakar İlköğretim okulu" olmasını istiyorlar. Bende istiyorum tabiki... Devlet büyüklerim ilgileneceklerdir eminim.
Şehitlerimize ve ecdadımıza vefalı nesiller yetiştirmek için kalın sağlıcakla.