Bu hafta sonu bir patlama olayı ile ciğerlerimiz yandı. Bu pazar günü İstanbul'da, İstiklal Caddesi'nde patlama meydana geldi. Bu patlama sonucu yine masum canlarımızı toprağa verdik. Yaralılarımız var. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum.

Terör ile ilişkili veya ilişkisiz canlı yada cansız patlayan her bomba, ülkemin huzuruna, milletimin canına kast etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti Devleti, bununla baş edecek güce ve ferasete sahiptir. Birliğimizden ve beraberliğimizden hiç bir zaman taviz vermeyeceğiz.

Tamda bu tür patlamaları unutmuş iken. Tekrardan yurdumda patlamalar ve masum insanlarımızın hayatını kaybetmesi her yurttaşımız gibi benide derinden üzdü. Kıymayın Anadolu'nun insanına. Bitsin artık, yeter artık. Lanet olsun teröre, lanet olsun destekçilerine, sevicilerine. Unutmayalım ki; Allah var, ahiret var, nizam var, sırat var, cennet var, cehennem var.

Gel gelelim Domaniç'in gündemine.
Eski halk takvimine göre kış ayının başlangıcı. Yani Kasım Günlerine girdik. Yaşamasını bilene Kış ayı, uzun geceleri sebebiyle sevdikleriniz ile birlikte geçirebileceğiniz en sıcak mevsimdir aslında.

Ama biz Domaniçlilere o güzel kış gecelerini geçirmek çok uzak. Gerçi bu günlerde havalar iyi gidiyor. Mevsimler bile bizden yana gibi görünsede, kömür fiyatının tavan yapması sonucu kara kara düşünmekte kış ayı için Domaniçli. Hal böyleyken, çetin geçecek bir kış ayının, Dağ yolunu kullananlar için çile demek olduğunu hatırlatmak istiyorum. Acilen bir tırmanma şeridi yapılıp, ağır vasıtaların ulaşımı sağlanmalı ve trafik rahatlatılmalı.

Bir konu var ki; Değinmeden geçemeyeceğim. Domaniç 10 Kasımda Atatürk’tü.
Yakıştı da kuruluşun toprağı, Cumhuriyetin ilçesi Domaniç'ime. 84 Yıldan beri sevgiyle ve özlemle Saat 9.05 geçe ATATÜRK için ayaktayız. 10 Kasım günü sirenler çaldı ve Domaniç halkı Atasını saygı duruşuyla ve yapılan etkinlikler ile andı.

Domaniç Spor U-14 takımının başarısıyla gururlandık ve mutlu olduk Tüm Domaniçliler olarak. Bu gururu bizlere yaşattıkları için tekrar teşekkür ediyorum, yaşları küçük ama kocaman yürekli gençlerimize.

Diğer taraftan Ege Üniversitesinde Konservatuvar okuyan Domaniçli genç kardeşimiz, Veli Çelik'in TRT İzmir Radyosu THM Gençlik Korosu sınavlarını kazanıp, TRT Sanatçısı olmayı başarması bizler için apayrı bir gurur kaynağı oldu. Genç kardeşimizi tebrik eder, gelecekteki hayatında başarılar dilerim. Velhasılı bu hafta başarıları ile gençlerimiz bizleri gururlandırdılar. Özellikle Gençlerimize fırsat verildiğinde, ellerinden tutulduğunda Domaniç'lilerin neleri başarabileceklerini tekrardan gördük ve hep birlikte şahit olduk.

Gençlerimiz demişken. Gençlerimizi derleyip toparlayan, İlçemizde faaliyet gösteren Spor kulüplerinin sorunları ve dertlerine acilen çözüm gerekmekte etkili ve yetkili kişilerimiz tarafından. İlçe stadımızın ışıklandırma sorunu tez vakitte çözülmeli ve kulüplerimizin antremanlarını kendi stadımızda yapmaları sağlanmalı. En azından kulüplerimiz bu masraftan kurtarılmalı.
Kalın sağlıcakla.